Wyspy Dziewicze

wyspy dziewiczeChyba każdy przedsiębiorca marzy o tym, żeby założyć firmę na Wyspach Dziewiczych – cudownym raju podatkowym. Wyspy Dziewicze to tak naprawdę ponad sto wysp znajdujących się w północnej części Morza Karaibskiego. Na Wyspach Dziewiczych mieszka niecałe sto czterdzieści tysięcy osób, a zarejestrowanych jest tam ponad 550 tysięcy firm.

Wyspy zamieszkane i niezamieszkane

Wyspy Dziewicze słyną nie tylko z tego, że są rajem podatkowym, ale również z tego, iż znajduje się tam wiele wysp niezamieszkanych jeszcze przez człowieka. Do takich wysp zalicza się, m.in. Peter Island, Guana Island, Great Camanoe, Norman Island, Great Thatch, Cooper Island oraz Ginger Island. Do największych zamieszkanych wysp na tym terenie zalicza się: Saint Croix, Saint Thomas, Tortola, Saint John, Anegada, Virgin Gorda i Jost Van Dyke.

Saint Croix

Chociaż Wyspy Dziewicze kojarzą się głównie z pięknymi plażami. Jednak odwiedzając największą wyspę Saint Croix można zobaczyć również interesujące budowle i zabytki. W stolicy wyspy Christiansted znajduje się, np. rezerwat przyrody. Jednak dotrzeć do niego można jedynie własnym transportem, więc nie każdy turysta ma okazję go zobaczyć. W Saint Croix natomiast można zobaczyć ciekawy fort Frederikstedt, który został zbudowany w 1760 roku. Niestety fort jest zaniedbany, ale i tak sporo zachowało się do dnia dzisiejszego. Miasto Frederikstedt słynie również z kolonialnych budowli, które na pewno zachwycą nie jednego turystę. Będąc w tej miejscowości warto także zwiedzić niewielkie kościółki różnych wyznań.