Kuba

zabytkowe miasteczko na KubieKuba – największa wyspa karaibska, bogata historia i wiele zabytków wpisanych na światową listę UNESCO.

Kuba powinna zainteresować nie tylko zwolenników wypoczywania na plaży i kąpania się w Morzu Karaibskim, ale także pasjonatów zwiedzania oraz historii. W końcu Kuba to nie tylko plaże, morze i palmy. To także zabytki wpisane na światową listę UNESCO oraz słynny Che Guevara, który na Kubie jest uznawany za bohatera narodowego. Zresztą nie tylko na Kubie Che jest uznawany za wzór do naśladowania. Można powiedzieć, że jego idee i sposób życia mają zwolenników na całym świecie.

Najważniejsze zabytki Kuby

Na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się dziewięć zabytków z Kuby. Najważniejszym zabytkiem Kuby jest Zespół zabytkowy w Hawanie i jego system fortyfikacji. Kolejne zabytki wpisane na listę UNESCO to: Trynidad i dolina Los Ingenios, Zamek San Pedro de la Roca w Santiago de Cuba, Park Narodowy Desembarca del Granma, Dolina Viales, Krajobraz architektoniczny pierwszych plantacji kawy w południowo-wschodniej części Kuby, Park Narodowy Alejandro de Humboldt oraz Zabytkowe centrum Cienfuegos.
Oprócz zabytków wpisanych na listę UNESCO będąc na Kubie warto odwiedzić bulwar Malecon. Zaleca się zmierzenie się z tym nadmorskim bulwarem wieczorową porą, a nawet późną nocą. Można tam poczuć prawdziwy klimat Kuby, tańczyć i śpiewać wraz z mieszkańcami tej wyspy.

Na co trzeba uważać na Kubie

Kuba słynie z bardzo przyjaźnie nastawionych ludzi. Jednak turysta powinien unikać zawierania przypadkowych znajomości. Zbyt przyjacielscy i wylewni Kubańczycy nie zawsze mają dobre intencje w stosunku do turystów i o tym trzeba pamiętać.