Portoryko

widok na San Juan, PortorykoNa wyspie Portoryko znajduje się miejscowość o tej samej nazwie, która jest celem podróży wielu turystów. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to naprawdę piękne miasto, w którym można zobaczyć wiele interesujących rzeczy. Do ciekawszych metropolii zalicza się również San Juan i Ponce. Warto pamiętać o tych nazwach w momencie planowania podróży na wyspę Portoryko.

Co warto zobaczyć?

Portoryko słynie z pięknych starówek, które niewątpliwie są dużą atrakcją turystyczną. Fascynującą starówkę można zobaczyć, m.in. w stolicy wyspy – Peurto Rico oraz w San Juan. Miasto San Juan to w ogóle miasto, w którym znajduje się ogromna ilość zabytków i warto tam spędzić trochę więcej czasu. Oprócz kolorowej starówki, licznych muzeum i galerii można również zwiedzić tam zabytkową promenadę, historyczną fortyfikację, ogromną budowlę warowną, Kościół San José i wiele innych ciekawych budowli.

Fabryka Rumu

Rum to napój alkoholowy, który pochodzi właśnie z Karaibów i będąc tam po prostu nie można go spróbować. W mieście Catano turyści mogą zwiedzić fabrykę rumu Bacardi. Można tam dostać się jedynie promem. Będąc na miejscu można podziwiać historyczne sale oraz zobaczyć proces destylacji rumu. Każdy zwiedzający na koniec zwiedzania dostaje dwa drinki.

Ponca

Ponca to kolejna miejscowość, którą warto zwiedzić. Znajduje się tam słynna katedra z czasów kolonijnych, ratusz, neoklasyczna rezydencja Casa Wiechers-Villaronga oraz wiele innych zabytków wyróżniających się kolorową architekturą secesyjną. Będąc tam nie można zapomnieć zwiedzić gorzelni rumu serralles.