Haiti

plaża na haitiPisząc o Karaibach nie można zapomnieć o Haiti, które to państwo graniczy z Republiką Dominikany. Chociaż Haiti graniczy z Dominikaną, to nie jest to miejsce, które chętnie odwiedzane jest przez turystów. Związane jest to ze stosunkowo wysoką przestępczością (porwania), bardzo niskim poziomem sanitarnym i medycznym w kraju oraz z trzęsieniami ziemi. Jednak nadal Haiti jest bardzo ciekawym regionem i warto go odwiedzić będąc na Dominikanie.

Na Haiti występują dwie pory deszczowe i planując urlop warto je wziąć pod uwagę. Jeżeli ktoś nie chce spędzić urlopu chowając się przed deszczem, to nie powinien wybierać się na Haiti w okresie od kwietnia do czerwca oraz w okresie od października do listopada. Warto natomiast zastanowić się nad grudniem, ponieważ właśnie wtedy odbywa się Święto Odkrycia Haiti przez Krzysztofa Kolumba.

Zabytki

Haiti jest biednym krajem, który charakteryzuje się wysokim bezrobociem. Jednak i tam jest wiele ciekawych rzeczy, które warto zobaczyć. Jedną z nich jest Narodowy Park Historyczny, który został wpisany na listę UNESCO. Największą atrakcją turystyczną są jednak widoki, które zapierają dech w piersiach.

Obyczaje

Będąc na Haiti należy pamiętać, że panuje tam duże bezrobocie. Osoby tam mieszkające nie lubią być fotografowani, więc chcąc zrobić komuś zdjęcie najpierw zapytajmy o zgodę. W innym przypadku możemy doświadczyć agresywnego zachowania ze strony osoby, którą chcieliśmy sfotografować. Pamiętajmy również o tym, że na Haiti bardzo surowo jest karane posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków.