Gwadelupa

wodospad na gwadelupieGwadelupa to państwo położone na kilku wyspach w Małych Antylach. Dwie główne wyspy należące do Gwadelupy to Grande Terre i Basse Tere. Wyspy te bardzo różnią się od siebie pod względem ukształtowania terenu. Wyspa wschodnia (Grande Terre) charakteryzuje się płaskim terenem i ta część Gwadelupy jest najlepiej zagospodarowana. Tu właśnie znajduje się główny ośrodek gospodarczy oraz najlepsze plaże, które chętnie odwiedzane są przez turystów. Wyspa zachodnia (Basse Tere) to przede wszystkim teren góry, lasy i niebezpieczne klifowe brzegi.

Gwadelupa i wodospady

Wodospady to chyba jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych Gwadelupy. Dokładnie chodzi o wodospady Chutes de Carbet. Można tam podziwiać trzy wodospady, które zostały połączone szlakiem turystycznym. Najwyższy wodospad ma 115 metrów wysokości – wyższego wodospadu najprawdopodobniej nie ma w całych Karaibach.

Park Mamelles

Park Mamelles znajduje się na zachodniej wyspie Basse Tere. To cztery hektary lasy tropikalnych, w których znajdują się rzadkie i zagrożone gatunki roślin. Łącznie jest tam około tysiąca gatunków roślin. W Parku Mamelles można podziwiać również zwierzęta oraz podziwiać krajobraz z mostów powieszonych dwadzieścia metrów nad ziemią. Bilet do Park Mamelles zapewnia dwie godziny zwiedzania. Jednak z całą pewnością każdy chciałby spędzić w tym miejscu znacznie więcej czasu.

Pałace, zamki i ruiny

Dla osób lubiących zwiedzać na Gwadelupie również znajdzie się wiele atrakcji. Można tam zobaczyć, m.in. ruiny wulkanu Soufriere, zamek Marie Galante czy pomnik Pointe-a-Pitre. Warty obejrzenia jest również punkt widokowy Pointe des Châteaux.