Dominikana

dominikanaDominikana jest uważana za jedną z najpiękniejszych wysp karaibskich. Jest to miejsce, w którym rzeczywiście można poczuć się jak w raju. Nie ma tam pociągów, a na ulicach najczęściej można zobaczyć minivany lub niewielkie autobusy (gua-guas). Średnia temperatura na Dominikanie wynosi 28 – 31 stopni Celsjusza.

Dominikana to nie tylko jedna z najpiękniejszych, ale również jedna z największych wysp karaibskich. Warto tę wyspę odwiedzić o różnych porach roku, żeby móc zobaczyć wszystkie jej atrakcje. Wielu osobom Dominikana kojarzy się głównie z morzem, palmami, pięknymi krajobrazami i z biernym wypoczynkiem. Jednak można tam również bardzo aktywnie spędzić czas na zwiedzaniu, nurkowaniu, windsurfingu czy tańczeniu w rytmie karaibskiej muzyki.

Dominikana dla szukających odpoczynku wśród palm

Będąc na Dominikanie koniecznie trzeba zwiedzić stolicę wyspy – Santa Domingo. Jest to najstarsze miasto Nowego Świata i uważa się je za miejsce spoczynku Krzysztofa Kolumba.
Koniecznie należy zwiedzić również Półwysep Semana, ponieważ jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na tej wyspie. Szczególnie warto udać się tam na początku roku (styczeń – marzec). Wtedy spacerując brzegiem plaży można podziwiać wieloryby w ich naturalnym środowisku. Najbardziej odpowiednim miesiącem wydaje się być luty, gdyż właśnie wtedy odbywa się Karnawał w La Vega.

Dominikana dla chcących odpoczywać aktywnie

Dominikana jest rajem dla osób uprawiających sporty wodne. Na północy wyspy znajduje się Cabarete – jedna z dziesięciu najlepszych plaż windsurfingowych na świecie. Rajem dla nurków jest Playa Fronton (znajduje się tam najpiękniejsza rafa koralowa na Dominikanie) i Punta Cana, która zachwyca również dziką, niezbadaną przyrodą.