Jamajka

ośrodek wypoczynkowy na JamajceJamajka to jedna z najchętniej odwiedzanych wysp karaibskich. Z całą pewnością w pewien sposób przyczynił się do tego Bob Marley, który swoją muzyką i sposobem bycia wypromował Jamajkę.

Nic więc dziwnego, że właśnie na tej wyspie można podziwiać Muzeum Boba Marleya w Kingston, który znajduje się w dawnym domu prekursora muzyki reggae na świecie. Co roku to miejsce odwiedza tysiące fanów Marleya.
Jamajka to nie tylko palmy kokosowe, piękne plaże i krystalicznie czysta woda. To miejsce oferuje turystom znacznie więcej, ponieważ posiada bogatą historię oraz wiele interesujących zabytków.

Hiszpańskie Miasto w Kingston

Kingston to pierwotna stolica Jamajki. Słynie nie tylko z Muzeum Boba Marleya, ale również z Hiszpańskiego Miasta. Znajduje się tam, m.in. Katedra S. James, która jest najstarszą katedrą anglikańską na Jamajce. Podziwiając Hiszpańskie Miasto można zauważyć budynki z elementami architektonicznymi charakterystycznymi dla stylu hiszpańskiego i brytyjskiego.
Kingston to też Ogrody Botaniczne Hope, w których można podziwiać tropikalną roślinność.

Błękitna Laguna

Jamajka to cudowne miejsce, które zachwyca krajobrazami i roślinnością. W Górach Błękitnych w pobliżu Porto Antonio znajduje się, tzw. Błękitna Laguna. Jest to jezioro o szmaragdowym odcieniu wody. Wokół tego jeziora znajduje się wiele hoteli dla turystów i wybierając się na Jamajkę warto zarezerwować sobie nocleg w jednym ze znajdujących się tam hoteli. Nie powinno być z tym większego problemu, ponieważ biura turystyczne najczęściej właśnie tam zakwaterowują swoich klientów.

Okazją do odwiedzenia Jamajki może być rejs wycieczkowy po Karaibach.