Bahamy

wyspy bahamaBahamy to specyficzne miejsce, w którym mottem jest: „Naprzód, w górę, dalej, razem” (Forward Upward Onward Together). Na Bahamach widać różnorodność. Ludzie są tam wyjątkowo przyjaźni nastawieni i każdy turysta może tam czuć się swobodnie.

Religia na Bahamach

Bahamy uważane są za bardzo religijny kraj. Jest to kraj, w którym na jednego mieszkańca przypada więcej świątyń niż w jakimś innym państwie na świecie. Dominuje tam chrześcijaństwo, lecz spora część populacji to baptyści i anglikanie.
Odwiedzając południowe i wschodnie tereny wyspy można spotkać się z obrządkami Voodoo. Religię tę praktykują przede wszystkim imigranci z Haiti, Dominikany, Kuby czy Jamajki.

Junkanoo

Junkanoo to muzyczna parada, która odbywa się na Bahamach co roku w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok. W momencie odbywania się parady można zauważyć mnóstwo przebranych osób, które tańczą na ulicach w rytm dźwięków wygrywanych na bongo. Uczestnicy parady są ubrani bardzo kolorowo i spektakularnie.

Na co zwracać uwagę wybierając się na Bahamy?

Wybierając się na Bahamy trzeba pamiętać o tym, że kraj ten jest negatywnie nastawiony do narkotyków. Posiadanie nawet niewielkiej ilości środków odurzających przy sobie może wiązać się z wysoką karą.

Ciekawostki

Chociaż Bahamy to bardzo religijny kraj i dominuje tam chrześcijaństwo, to w sprawach małżeństwa można zauważyć pewną hipokryzję. Obowiązują tam małżeństwa monogamiczne i każdy może sobie sam wybrać partnera. Niby wszystko w porządku, ale od kobiety oczekuje się, że będzie dziewicą do dnia ślubu i w małżeństwie zawsze będzie wierna partnerowi. Mężczyzna natomiast może prowadzić bogate życie seksualne zarówno przed ślubem, jak i po ślubie. Istnieje także przyzwolenie na to, żeby mężczyzna miał kochankę.

Co zrobić, aby poznać Bahamy z bliska ? Wystarczy wybrać się w rejs po Karaibach na pokładzie statku wycieczkowego.